Rate (3.2.0) - en to nl translation catalogue (69 entries)

en: Next
nl: Volgende

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Content
nl: Inhoud

en: Value
nl: Waarde

en: Description
nl: Beschrijving

en: Date
nl: Datum

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: None
nl: Geen

en: Display settings
nl: Weergave-instellingen

en: Name
nl: Naam

en: View
nl: Weergeven

en: User
nl: Gebruiker

en: Options
nl: Opties

en: All
nl: Alle

en: Points
nl: Punten

en: Block
nl: Blok

en: Voting
nl: Stemmen

en: Never
nl: Nooit

en: Custom
nl: Aangepast

en: Comment
nl: Reactie

en: Average
nl: Gemiddeld

en: Count
nl: Aantal

en: Desc
nl: Aflopend

en: Class
nl: Klasse

en: Option
nl: Optie

en: Function
nl: Functie

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Full
nl: Volledig

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Entity
nl: Entiteit

en: Immediately
nl: Onmiddellijk

en: Results
nl: Resultaten

en: Display label
nl: Label weergeven

en: ‹ Previous
nl: ‹ Vorige

en: Next ›
nl: Volgende ›

en: Read only
nl: Alleen lezen

en: disable
nl: uitschakelen

en: Apply
nl: Toepassen

en: Rate
nl: Percentage

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: About
nl: Over

en: Sum
nl: Som

en: Value type
nl: Waardetype

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Option settings
nl: Optie-instellingen

en: Machine-readable name
nl: Systeemnaam

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: Anonymous vote rollover
nl: Anonieme stem-rollover

en: Entity Type
nl: Entiteitstype

en: Result type
nl: Resultaattype

en: Entities
nl: Entiteiten

en: Hide summary
nl: Samenvatting verbergen

en: Add another option
nl: Een optie toevoegen

en: Label position
nl: Labelpositie

en: Position of the label
nl: Positie van het label

en: Thumbs up
nl: Vind ik leuk

en: Asc
nl: Oplopend

en: Hide label
nl: Label verbergen

en: Entity types
nl: Entiteitstypen

en: Result summary
nl: Samenvatting van het resultaat

en: Hide description
nl: Beschrijving verbergen

en: Registered user vote rollover
nl: Beoordelingen van geregistreerde gebruikers meenemen

en: Comment types
nl: Reactietypen

en: Option value
nl: Optiewaarde

en: Show widget
nl: Widget weergeven

en: Up/Down
nl: Onhoog/omlaag

en: The total votes.
nl: Totaal aantal stemmen.
