Rate (3.2.0) - en to tr translation catalogue (61 entries)

en: Next
tr: Sonraki

en: Delete
tr: Sil

en: Content
tr: İçerik

en: Value
tr: Değer

en: Description
tr: Açıklama

en: Date
tr: Tarih

en: Reset
tr: Sıfırla

en: None
tr: Hiçbiri

en: Display settings
tr: Görüntüleme ayarları

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: View
tr: Görüntüle

en: User
tr: Kullanıcı

en: Options
tr: Seçenekler

en: All
tr: Tümü

en: Points
tr: Puanlar

en: Block
tr: Blok

en: Voting
tr: Oylama

en: Never
tr: Asla

en: Custom
tr: Özel

en: Comment
tr: Yorum

en: Average
tr: Ortalama

en: Count
tr: Sayaç

en: Desc
tr: Azalan

en: Class
tr: Sınıf

en: Option
tr: Seçenek

en: Template
tr: Şablon

en: Function
tr: İşlev

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Full
tr: Tam

en: Are you sure you want to delete %name?
tr: %name kişisini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Entity
tr: Nesne

en: Immediately
tr: Anında

en: Results
tr: Sonuçlar

en: Display label
tr: Görünen etiket

en: Percentage
tr: Yüzde

en: ‹ Previous
tr: ‹ Önceki

en: Next ›
tr: Sonraki ›

en: Read only
tr: Sadece okunur

en: disable
tr: devre dışı bırak

en: Apply
tr: Uygula

en: Rate
tr: Puan

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Machine name
tr: Makine adı

en: About
tr: Hakkında

en: Sum
tr: Toplam

en: Value type
tr: Değer türü

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Machine-readable name
tr: Makine tarafından okunabilir ad

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Entities
tr: Nesneler (entity)

en: Hide summary
tr: Özeti gizle

en: Add another option
tr: Başka bir seçenek ekle

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: Entity types
tr: Varlık tipleri

en: Result summary
tr: Sonuç özeti

en: Hide description
tr: Açıklamayı gizle

en: Comment types
tr: Yorum tipleri
