Rate (8.x-1.0-alpha6) - en to bn translation catalogue (8 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Date
bn: তারিখ

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: All
bn: সমস্ত

en: Block
bn: ব্লক
