Rate (8.x-2.0-alpha1) - en to bo translation catalogue (40 entries)

en: Next
bo: འོག་མ

en: Delete
bo: བསུབ་པ

en: Content
bo: ནང་དོན

en: Value
bo: ཐོབ་གྲངས

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: Date
bo: ཚེས་གྲངས

en: Reset
bo: བསྐྱར་སྒྲིག

en: Display settings
bo: འཆར་སྟངས་སྒྲིག་འགོད

en: Name
bo: མིང

en: Label
bo: ཁ་བྱང

en: View
bo: ལྟ་ཞིབ

en: Total
bo: ཁྱོན་བསྡོམས

en: User
bo: སྤྱོད་མཁན

en: Options
bo: གདམ་ཚན

en: All
bo: ཡོངས

en: Block
bo: ལྷུ་ལག

en: Never
bo: ནམ་ཡང་མི་བྱེད

en: Custom
bo: རང་བཟོས

en: Comment
bo: དཔྱད་གཏམ

en: Average
bo: ཆ་སྙོམ

en: Count
bo: གྲངས

en: Desc
bo: ཇེ་དམའ

en: Template
bo: དཔེ་པང་།

en: Sort by
bo: གོ་རིམ་གཞི་འཛིན་ས།

en: Full
bo: ཆ་ཚང

en: Entity
bo: དངོས་གཞི

en: Results
bo: མཇུག་འབྲས

en: Read only
bo: ལྟ་ཀློག་ཁོ་ན

en: disable
bo: ནུས་མེད་དུ་སྒྱུར

en: Apply
bo: རེ་ཞུ།

en: Offset
bo: ཁ་གསབ

en: Machine name
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱི་མིང

en: Sum
bo: བསྡོམས་པས

en: Value type
bo: ཐོབ་གྲངས་ཀྱི་རིགས

en: Items per page
bo: ངོས་རེ་རེིའི་ནང་ཚན་གྱི་གྲངས

en: - All -
bo: - ཡོངས-

en: Machine-readable name
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱིས་ཀློག་ཐུབ་པའི་མིང

en: Hide summary
bo: གནད་བསྡུས་སྦས་པ

en: Asc
bo: ཇེ་མཐོ

en: Master
bo: གཙོ་འཛིན
