Rate (8.x-2.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (40 entries)

en: Next
oc: Seguent

en: Delete
oc: Suprimir

en: Content
oc: Contengut

en: Value
oc: Valor

en: Description
oc: Descripcion

en: Date
oc: Data

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Display settings
oc: Paramètres d'afichatge

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: View
oc: Veire

en: User
oc: Utilizaire

en: Options
oc: Opcions

en: All
oc: Tot

en: Points
oc: Punts

en: Block
oc: Blòt

en: Never
oc: Pas jamai

en: Custom
oc: Personalizat

en: Comment
oc: Comentari

en: Average
oc: Mejana

en: Count
oc: Descompte

en: Template
oc: Modèl

en: Sort by
oc: Triar per

en: Full
oc: Complet

en: Entity
oc: Entitat

en: Results
oc: Resultats

en: Read only
oc: Lectura unicament

en: disable
oc: desactivar

en: Apply
oc: Aplicar

en: Offset
oc: Decalatge

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Sum
oc: Somme

en: Value type
oc: Tipe de valor

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Machine-readable name
oc: Nom sistèma

en: Entities
oc: Entitats

en: Hide summary
oc: Amagar lo resumit

en: Master
oc: Maître

en: Result summary
oc: Resumit dels resultats
