Rate Limits (8.x-1.1) - en to eu translation catalogue (5 entries)

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Tag
eu: Etiketa

en: Label
eu: Etiketa

en: ID
eu: IDa

en: Machine name
eu: Makinaren izena
