rating App (1.0.0-alpha4) - en to fr translation catalogue (12 entries)

en: size
fr: taille

en: Status
fr: État

en: Author
fr: Auteur

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Label
fr: Libellé

en: Updated
fr: Mis à jour

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Created
fr: Créé

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Example
fr: Exemple

en: Default value
fr: Valeur par défaut
