Ratio Crop (2.0.0) - en to de translation catalogue (14 entries)

en: Center
de: Zentriert

en: Anchor
de: Ankerpunkt

en: Media
de: Medien

en: Top left
de: Oben links

en: Top right
de: Oben rechts

en: Bottom right
de: Unten rechts

en: Bottom left
de: Unten links

en: Top center
de: Oben zentriert

en: Bottom center
de: Unten zentriert

en: The part of the image that will be retained during the crop.
de: Der Teil des Bildes, das während des Zuschneiden unangetastet bleibt.

en: Center left
de: Mittig links

en: Center right
de: Mittig rechts

en: Aspect Ratio
de: Seitenverhältnis

en: Invalid aspect ratio format. Should be defined in H:W form.
de: Das angegebenen Seitenverhältnis ist ungültig. Das Seitenverhältnis muss im Format: H:W angegeben werden.
