Ratio Crop (2.0.0) - en to id translation catalogue (11 entries)

en: Center
id: Tengah

en: Anchor
id: Jangkar

en: Top left
id: Kiri atas

en: Top right
id: Kanan atas

en: Bottom right
id: Kanan bawah

en: Bottom left
id: Kiri bawah

en: Top center
id: Tengah atas

en: Bottom center
id: Tengah bawah

en: The part of the image that will be retained during the crop.
id: Bagian dari gambar yang akan dipertahankan selama pemangkasan.

en: Center left
id: Kiri tengah

en: Center right
id: Kanan tengah
