Ratio Crop (2.0.0) - en to ro translation catalogue (11 entries)

en: Center
ro: Centru

en: Anchor
ro: Ancoră

en: Top left
ro: Stânga sus

en: Top right
ro: Dreapta sus

en: Bottom right
ro: Dreapta jos

en: Bottom left
ro: Stânga jos

en: Top center
ro: Sus centru

en: Bottom center
ro: Jos centru

en: The part of the image that will be retained during the crop.
ro: Partea imaginii care va fi păstrată în cursul decupării.

en: Center left
ro: Centru stânga

en: Center right
ro: Centru dreapta
