Ratio Crop (2.1.0) - en to cs translation catalogue (12 entries)

en: Center
cs: Na střed

en: Anchor
cs: Ukotvení

en: Media
cs: Média

en: Top left
cs: Horní levý

en: Top right
cs: Horní pravý

en: Bottom right
cs: Dolní pravý

en: Bottom left
cs: Dolní levý

en: Top center
cs: Nahoře uprostřed

en: Bottom center
cs: Dole uprostřed

en: The part of the image that will be retained during the crop.
cs: Část obrázku, která bude zachována při oříznutí.

en: Center left
cs: Uprostřed vlevo

en: Center right
cs: Uprostřed vpravo
