Ratio Crop (2.1.0) - en to pt translation catalogue (14 entries)

en: Center
pt: Central

en: Anchor
pt: Âncora

en: Media
pt: Mídia

en: Top left
pt: Esquerda em cima

en: Top right
pt: Direita em cima

en: Bottom right
pt: Direita embaixo

en: Bottom left
pt: Esquerda embaixo

en: Top center
pt: Superior Central

en: Bottom center
pt: Base Central

en: The part of the image that will be retained during the crop.
pt: A parte da imagem que será retida durante o recorte.

en: Center left
pt: Centro Esquerda

en: Center right
pt: Centro Direita

en: Aspect Ratio
pt: Aspecto Proporcional

en: Invalid aspect ratio format. Should be defined in H:W form.
pt: Formato de proporção de aspecto inválido. Deve ser definido no formato H:W.
