Ratio Crop (8.x-1.0-alpha1) - en to ca translation catalogue (12 entries)

en: Center
ca: Centre

en: Anchor
ca: Àncora

en: Media
ca: Multimèdia

en: Top left
ca: Part superior esquerra

en: Top right
ca: Part superior dreta

en: Bottom right
ca: Part inferior dreta

en: Bottom left
ca: Part inferior esquerra

en: Top center
ca: Part superior centre

en: Bottom center
ca: Part inferior centre

en: The part of the image that will be retained during the crop.
ca: La part de la imatge que es mantindrà durant el procés de tallat.

en: Center left
ca: Centre esquerra

en: Center right
ca: Centre dreta
