Ratio Crop (8.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (11 entries)

en: Center
it: Centro

en: Anchor
it: Ancora

en: Top left
it: In alto a sinistra

en: Top right
it: In alto a destra

en: Bottom right
it: In basso a destra

en: Bottom left
it: In basso a sinistra

en: Top center
it: Centro in alto

en: Bottom center
it: Centro in basso

en: The part of the image that will be retained during the crop.
it: La porzione di immagine che sarà conservata durante il  ritaglio.

en: Center left
it: Centro sinistra

en: Center right
it: Centro destra
