Ratio Crop (8.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (11 entries)

en: Center
pt: Centrar

en: Anchor
pt: Âncora

en: Top left
pt: Superior esquerdo

en: Top right
pt: Superior direito

en: Bottom right
pt: Inferior direito

en: Bottom left
pt: Inferior esquerdo

en: Top center
pt: Centro superior

en: Bottom center
pt: Centro inferior

en: The part of the image that will be retained during the crop.
pt: A secção da imagem que irá permanecer após o corte

en: Center left
pt: Centrar à esquerda

en: Center right
pt: Centrar à direita
