Resource Description Framework (RDF) (2.0.0) - en to id translation catalogue (11 entries)

en: Types
id: Jenis-jenis

en: Data type
id: Jenis data

en: Arguments
id: Argumen-argumen

en: About
id: Tentang

en: Web services
id: Layanan-layanan web

en: Properties
id: Properti

en: Bundle
id: Bundel

en: RDF mapping
id: Pemetaan RDF

en: Enriches your content with metadata to let other applications (e.g. search engines, aggregators) better understand its relationships and attributes.
id: Perkaya konten Anda dengan metadata untuk membiarkan aplikasi lain (seperti mesin pencari, pemasok konten) lebih memahami hubungan dan atributnya.

en: Target entity type
id: Tipe entity target

en: Data type callback
id: Callback tipe data
