RDF entity (8.x-1.0-alpha16) - en to hr translation catalogue (34 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: value
hr: vrijednost

en: Delete
hr: Ukloni

en: Description
hr: Opis

en: Enable
hr: Omogući

en: Disable
hr: Onemogući

en: Explanation or submission guidelines
hr: Upute za dodavanje sadržaja

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Edit
hr: Uredi

en: Date
hr: Datum

en: Weight
hr: Težina

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: Default
hr: Zadano

en: Time
hr: Vrijeme

en: View
hr: Pregled

en: Create
hr: Stvori

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: Published
hr: Objavljeno

en: Filter
hr: Pročisti

en: Term
hr: Pojam

en: Term ID
hr: ID pojma

en: Authored by
hr: Autor

en: Integer
hr: Cijeli broj

en: Property
hr: Svojstvo

en: Authored on
hr: Izrađeno

en: @type: deleted %title.
hr: @type: uklonjen %title.

en: Decimal
hr: Decimalni

en: Mapping
hr: Mapiranje

en: Any
hr: Bilo koji

en: Entity type
hr: Vrsta entiteta

en: Boolean
hr: Boleanski

en: <em>Edit @type</em> @title
hr: <em>Uredi @type</em> @title
