RDF entity (8.x-1.0-alpha16) - en to ro translation catalogue (52 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: value
ro: valoare

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Description
ro: Descriere

en: Enable
ro: Activare

en: Disable
ro: Dezactivare

en: Explanation or submission guidelines
ro: Explicaţii şi sugestii de publicare

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Edit
ro: Editați

en: Date
ro: Data

en: Weight
ro: Greutate

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Default
ro: Implicit

en: Time
ro: Ora

en: View
ro: Afişează

en: Create
ro: Crează

en: Custom
ro: Personalizat

en: Published
ro: Publicat

en: Filter
ro: Filtru

en: Term
ro: Termen

en: Term ID
ro: ID-ul termenului

en: Authored by
ro: Autor

en: Integer
ro: Număr întreg

en: Property
ro: Proprietate

en: Modified
ro: Modificat

en: Authored on
ro: Scris pe

en: Info
ro: Informație

en: Changed
ro: Schimbat

en: @type: deleted %title.
ro: @type: %title şters.

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: URI
ro: URL

en: Decimal
ro: Zecimal

en: Mapping
ro: Mapare

en: Any
ro: Orice

en: Column
ro: Coloană

en: Target
ro: Ţintă

en: Entity type
ro: Tip de entitate

en: Bundle
ro: Pachet

en: Draft
ro: Proiect

en: - Any -
ro: - Oricare -

en: Resource
ro: Resursă

en: <em>Edit @type</em> @title
ro: <em>Editare @type</em> @title

en: Query type
ro: TIpul interogării

en: Datetime
ro: DataTimp

en: Entity types
ro: Tipuri de entități

en: Number of values is required.
ro: Numărul de valori este necesar.

en: View all revisions
ro: Vedeți toate revizuirile

en: The term ID.
ro: ID-ul termenului.

en: The username of the content author.
ro: Numele de utilizator al autorului conținutului.
