RDF entity (8.x-1.0-alpha16) - en to ru translation catalogue (60 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: value
ru: значение

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Description
ru: Описание

en: Enable
ru: Включить

en: Disable
ru: Отключить

en: Explanation or submission guidelines
ru: Пояснения или инструкции по заполнению

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Edit
ru: Редактировать

en: Date
ru: Дата

en: Weight
ru: Вес

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Default
ru: По умолчанию

en: Time
ru: Время

en: View
ru: Просмотр

en: Create
ru: Создать

en: Custom
ru: Собственная

en: Published
ru: Опубликовано

en: Filter
ru: Фильтр

en: Term
ru: Термин

en: Term ID
ru: ID термина

en: Authored by
ru: Автор

en: Integer
ru: Целое число

en: Property
ru: Свойство

en: Modified
ru: Изменено

en: Authored on
ru: Создан в

en: Info
ru: Инфо

en: Metadata
ru: Метаданные

en: Changed
ru: Изменение

en: @type: deleted %title.
ru: @type: удален материал %title.

en: Unpublished
ru: Снято с публикации

en: Decimal
ru: Десятичное число

en: Mapping
ru: Соответствия

en: Field mapping
ru: Соответствие полей

en: Any
ru: Любой

en: Column
ru: Колонка

en: Target
ru: Цель

en: Entity type
ru: Тип сущности

en: Boolean
ru: Логическое

en: Bundle
ru: Набор

en: Draft
ru: Черновик

en: - Any -
ru: - Любой -

en: Resource
ru: Ресурс

en: Connection
ru: Соединение

en: Behaviour
ru: Поведение

en: <em>Edit @type</em> @title
ru: <em>Редактирование </em> @title <em>(@type)</em>

en: Administer settings
ru: Управление настройками

en: Query type
ru: Тип запроса

en: Datetime
ru: Дата

en: Entity types
ru: Типы сущностей

en: Langcode
ru: Код языка

en: Number of values is required.
ru: Количество значений обязательно для заполнения.

en: View all revisions
ru: Посмотр всех редакций

en: The term ID.
ru: ID термина.

en: The username of the content author.
ru: Имя пользователя автора содержимого.

en: The time that the entity was created.
ru: Время создания объекта.

en: The time that the entity was last edited.
ru: Время редактирования объекта.
