RDF entity (8.x-1.0-alpha16) - en to sv translation catalogue (56 entries)

en: Title
sv: Titel

en: value
sv: värde

en: Delete
sv: Radera

en: Description
sv: Beskrivning

en: Enable
sv: Aktivera

en: Disable
sv: Inaktivera

en: Explanation or submission guidelines
sv: Förklaring eller riktlinjer för inlägg

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Edit
sv: Redigera

en: Date
sv: Datum

en: Weight
sv: Vikt

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Default
sv: Förvald

en: Time
sv: Tid

en: View
sv: Visa

en: Create
sv: Skapa

en: Custom
sv: Anpassad

en: Published
sv: Publicerad

en: Filter
sv: Filtrera

en: Term ID
sv: Termens ID

en: Authored by
sv: Författad av

en: Integer
sv: Heltal

en: Property
sv: Attribut

en: Modified
sv: Modifierad

en: Authored on
sv: Författad

en: Info
sv: Information

en: Changed
sv: Ändrad

en: @type: deleted %title.
sv: @type: raderade %title.

en: Unpublished
sv: Ej publicerad

en: Decimal
sv: Decimaltal

en: Mapping
sv: Mappning

en: Field mapping
sv: Mappning av fält

en: Any
sv: Alla

en: Column
sv: Kolumn

en: Target
sv: Mål

en: Entity type
sv: Objektstyp

en: Boolean
sv: Boolesk

en: Bundle
sv: Hopsamling

en: Draft
sv: Utkast

en: - Any -
sv: - Alla -

en: Resource
sv: Resurs

en: Caller
sv: Anropare

en: <em>Edit @type</em> @title
sv: <em>Redigera @type</em> @title

en: Administer settings
sv: Administrera inställningar

en: Query type
sv: Typ av databasfråga

en: Datetime
sv: Tidsdatum

en: Entity types
sv: Entitetstyp

en: Langcode
sv: Språkkod

en: Number of values is required.
sv: Antal värden är obligatoriskt.

en: View all revisions
sv: Visa alla versioner

en: The term ID.
sv: ID-numret för termen.

en: The username of the content author.
sv: Användarnamnet för innehållets författare.

en: The time that the entity was created.
sv: Tiden då objektet skapades.

en: The time that the entity was last edited.
sv: Tiden då objektet senast redigerades.
