RDF entity (8.x-1.0-alpha19) - en to is translation catalogue (16 entries)

en: Title
is: Yvirskrift

en: Status
is: Støða

en: Delete
is: Strika

en: Description
is: Lýsing

en: Explanation or submission guidelines
is: Frágreiðing ella innsendingarleiðbeining.

en: Edit
is: Broyt

en: Name
is: Navn

en: Export
is: Flyt út

en: View
is: Vís

en: Custom
is: Sergjørt

en: Published
is: Útgivið

en: Filter
is: Filtur

en: Authored by
is: Skrivað hevur

en: Authored on
is: Skrivað tann

en: @type: deleted %title.
is: @type: strikaði %title.

en: Unpublished
is: Ikki givið út
