RDF entity (8.x-1.0-alpha8) - en to bn translation catalogue (22 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Enable
bn: কার্যকর

en: Disable
bn: অকার্যকর

en: Explanation or submission guidelines
bn: ব্যাখা বা জমাদান সংক্রান্ত নির্দেশাবলী

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Date
bn: তারিখ

en: Weight
bn: ভর

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Time
bn: সময়

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: Authored by
bn: লিখেছেন

en: Authored on
bn: লিখিত হয়েছে

en: <em>Edit @type</em> @title
bn: <em>@type সম্পাদনা করুন</em> @title
