RDF Sync (1.0.0-alpha17) - en to fa translation catalogue (13 entries)

en: Type
fa: نوع

en: Scheme
fa: شماتیک

en: Password
fa: گذرواژه

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Paths
fa: مسیرها

en: User
fa: کاربر

en: Host
fa: میزبان

en: Fields
fa: فیلدها

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Save settings
fa: ذخیره تنظیمات

en: Port
fa: درگاه

en: Columns
fa: ستون‌ها

en: Entity type
fa: نوع عنصر
