RDF Sync (1.0.0-alpha17) - en to hr translation catalogue (10 entries)

en: Type
hr: Vrsta

en: Password
hr: Lozinka

en: Settings
hr: Postavke

en: Paths
hr: Putanje

en: User
hr: Korisnik

en: Host
hr: Poslužitelj

en: Fields
hr: Polja

en: Configuration
hr: Postavke

en: Save settings
hr: Spremi postavke

en: Entity type
hr: Vrsta entiteta
