RDF Sync (1.0.0-alpha17) - en to ro translation catalogue (12 entries)

en: Type
ro: Tip

en: Password
ro: Parolă

en: Settings
ro: Setări

en: User
ro: Utilizator

en: Host
ro: Gazdă

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Configuration
ro: Configurație

en: Save settings
ro: Salvare opțiuni

en: URI
ro: URL

en: Columns
ro: Coloane

en: Entity type
ro: Tip de entitate

en: Bundles
ro: Tipuri
