RDF Sync (1.0.0-alpha17) - en to ca translation catalogue (16 entries)

en: Type
ca: Tipus

en: Scheme
ca: Esquema

en: Password
ca: Contrasenya

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Paths
ca: Camins

en: User
ca: Usuari

en: Host
ca: Servidor

en: Fields
ca: Camps

en: Configuration
ca: Configuració

en: Save settings
ca: Desa la configuració

en: Synchronization
ca: Sincronitzaqció

en: Columns
ca: Columnes

en: Field mapping
ca: Correspondència de camps

en: Entity type
ca: Tipus d'entitat

en: Bundles
ca: Embolcalls

en: Connection
ca: Connexió
