RDF Sync (1.0.0-alpha17) - en to hi translation catalogue (12 entries)

en: Type
hi: प्रकार

en: Password
hi: कूटशब्द

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Host
hi: होस्ट

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Save settings
hi: सेटिंग सहेजें

en: Port
hi: पोर्ट

en: URI
hi: यूआरआइ

en: Entity type
hi: इकाई का प्रकार

en: Bundles
hi: बंडल
