RDF Sync (1.0.0-alpha17) - en to hu translation catalogue (18 entries)

en: Type
hu: Típus

en: Scheme
hu: Séma

en: Password
hu: Jelszó

en: Settings
hu: Beállítások

en: Paths
hu: Útvonalak

en: User
hu: Felhasználó

en: Host
hu: Kiszolgálónév

en: Fields
hu: Mezők

en: Configuration
hu: Beállítás

en: Save settings
hu: Beállítások mentése

en: Synchronization
hu: Összehangolás

en: Columns
hu: Oszlopok

en: Field mapping
hu: Mező leképzés

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: Bundles
hu: Mezőkötegek

en: Predicate
hu: Állítás

en: Connection
hu: Kapcsolat

en: Connector
hu: Csatlakozó
