RDF Sync (1.0.0-alpha17) - en to tr translation catalogue (13 entries)

en: Type
tr: Tip

en: Password
tr: Parola

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Paths
tr: Yollar

en: User
tr: Kullanıcı

en: Host
tr: Sunucu

en: Fields
tr: Alanlar

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Save settings
tr: Ayarları kaydet

en: Columns
tr: Sütunlar

en: Field mapping
tr: Alan eşleme

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: Bundles
tr: Paketler
