Schema.org configuration tool (RDF UI) (8.x-1.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (17 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Content
tr: İçerik

en: Type
tr: Tip

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Content types
tr: İçerik tipleri

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: Text
tr: Metin

en: Custom
tr: Özel

en: Fields
tr: Alanlar

en: Property
tr: Özellik

en: Your settings have been saved.
tr: Ayarlarınız kaydedildi.

en: Save content type
tr: İçerik tipini kaydet

en: About
tr: Hakkında

en: - Select a field type -
tr: - Bir alan türü seçiniz -

en: There was a problem creating field %label: !message
tr: %label alanını oluştururken sorun çıktı: !message

en: Save and manage fields
tr: Alanları kaydet ve yönet
