Real Estate Manager (1.0.0-rc1) - en to ast translation catalogue (22 entries)

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Content
ast: Conteníu

en: Type
ast: Triba

en: Author
ast: Autor

en: List
ast: Llista

en: Description
ast: Descripción

en: Language
ast: Llingua

en: Edit
ast: Editar

en: Weight
ast: Pesu

en: Name
ast: Nome

en: Default
ast: Predefiníu

en: View
ast: Vista

en: Updated
ast: Anováu

en: Created
ast: Fechu

en: Published
ast: Espublizáu

en: URL alias
ast: Alias pa la URL

en: This field is required.
ast: Esti campu ye obligatoriu.

en: Configuration
ast: Configuración

en: Authoring information
ast: Información d'autoría

en: published
ast: espublizáu

en: Create new revision
ast: Facer una versión nueva
