Real Estate Manager (1.0.0-rc1) - en to ca translation catalogue (37 entries)

en: Status
ca: Estat

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Content
ca: Contingut

en: Type
ca: Tipus

en: Author
ca: Autor

en: List
ca: Llistat

en: Description
ca: Descripció

en: Language
ca: Llengua

en: Edit
ca: Edita

en: Weight
ca: Pes

en: Name
ca: Nom

en: settings
ca: paràmetres

en: Back
ca: Enrere

en: Default
ca: Per defecte

en: View
ca: Mostra

en: Updated
ca: Actualitzat

en: Created
ca: Creat

en: Published
ca: Publicat

en: URL alias
ca: Àlies URL

en: This field is required.
ca: Aquest camp és obligatori.

en: Configuration
ca: Configuració

en: Authoring information
ca: Informació de l'autoria

en: Are you sure you want to delete %name?
ca: Esteu segur de voler suprimir %name?

en: published
ca: publicat

en: Create new revision
ca: Crea una nova revisió

en: Plugin
ca: Connector

en: Changed
ca: Canviat

en: not published
ca: no publicat

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ca: Esteu segur de voler suprimir la revisió del %revision-date?

en: Available
ca: Disponible

en: Sold
ca: Venut

en: Presentation
ca: Presentació

en: Publication
ca: Publicació

en: Delete earlier revision
ca: Suprimeix una revisió anterior

en: Weight for @title
ca: Pes de @title

en: Last saved
ca: Desat per última vegada

en: Not saved yet
ca: Encara no s'ha desat
