Real Estate Manager (1.0.0-rc1) - en to fa translation catalogue (36 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Content
fa: محتوا

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: List
fa: فهرست

en: Description
fa: توضیحات

en: Language
fa: زبان

en: Edit
fa: ویرایش

en: Weight
fa: وزن

en: Name
fa: نام

en: settings
fa: تنظیمات

en: Back
fa: بازگشت

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: View
fa: مشاهده

en: Updated
fa: به‌روز

en: ID
fa: شناسه

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Published
fa: منتشر شده

en: URL alias
fa: آدرس مستعار

en: This field is required.
fa: این فیلد اجباری است.

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Authoring information
fa: اطلاعات نویسنده

en: Are you sure you want to delete %name?
fa: آیا از حذف %name اطمینان دارید؟

en: published
fa: منتشرشده

en: Create new revision
fa: ایجاد نسخه جدید

en: Plugin
fa: افزونه

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: not published
fa: منتشر نشده

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید نسخه‌ها را از %revision-date حذف کنید؟

en: Available
fa: در دسترس

en: Sold
fa: فروخته شده

en: Delete earlier revision
fa: حذف نسخه قبلی

en: Weight for @title
fa: وزن @title

en: Last saved
fa: آخرین ذخیره

en: Not saved yet
fa: هنوز ذخیره نشده است
