Real Estate Manager (1.0.0-rc2) - en to oc translation catalogue (31 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Content
oc: Contengut

en: Type
oc: Tipe

en: Author
oc: Autor

en: List
oc: Listar

en: Description
oc: Descripcion

en: Language
oc: Lenga

en: Edit
oc: Modificar

en: Weight
oc: Pes

en: Name
oc: Nom

en: settings
oc: paramètres

en: Back
oc: Precedent

en: Default
oc: Per defaut

en: View
oc: Veire

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Published
oc: Publicat

en: URL alias
oc: Aliàs d'URL

en: This field is required.
oc: Aqueste camp es obligatòri.

en: Configuration
oc: Configuracion

en: Authoring information
oc: Informacions de publicacion

en: published
oc: publicat

en: Create new revision
oc: Crear una revision novèla

en: Changed
oc: Modificat

en: not published
oc: pas publicat

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
oc: Sètz segur que volètz suprimir la version del %revision-date ?

en: Available
oc: Disponible

en: Delete earlier revision
oc: Suprimís una revision anterior

en: Weight for @title
oc: Pes de @title
