Real Estate Manager (1.0.0-rc5) - en to tr translation catalogue (38 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Content
tr: İçerik

en: Type
tr: Tip

en: Author
tr: Yazar

en: List
tr: Liste

en: Description
tr: Açıklama

en: Language
tr: Dil

en: Edit
tr: Düzenle

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Name
tr: İsim

en: settings
tr: ayarlar

en: Back
tr: Geri

en: Default
tr: Varsayılan

en: View
tr: Görüntüle

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Published
tr: Yayında

en: URL alias
tr: URL takma adları

en: This field is required.
tr: Bu alan zorunludur.

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Coordinates
tr: Koordinatlar

en: Authoring information
tr: Yazarlık Bilgileri

en: Are you sure you want to delete %name?
tr: %name kişisini silmek istediğinize emin misiniz?

en: published
tr: yayında

en: Create new revision
tr: Yeni sürüm yarat

en: Plugin
tr: Eklenti

en: Changed
tr: Değişti

en: not published
tr: yayında değil

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
tr: %revision-date tarihli sürümü silmek istediğinize emin misiniz?

en: Available
tr: Mevcut

en: Sold
tr: Satıldı

en: Tooltip
tr: Araç ipucu

en: Delete earlier revision
tr: Eski sürümü sil

en: Weight for @title
tr: @title için ağırlık

en: Last saved
tr: Son kaydedilen

en: Not saved yet
tr: Henüz kaydedilmedi

en: Whether a new revision should be created by default
tr: Varsayılan olarak yeni bir düzeltmenin oluşturulması gerekip gerekmediği
