Real Estate Manager (1.0.0-rc6) - en to bn translation catalogue (21 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: List
bn: তালিকা

en: Description
bn: বিবরণ

en: Language
bn: ভাষা

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Weight
bn: ভর

en: Name
bn: নাম

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: This field is required.
bn: এই ফিল্ডটি আবশ্যক।

en: Configuration
bn: কনফিগারেশন

en: published
bn: প্রকাশিত

en: Create new revision
bn: একটি নতুন রিভিশন তৈরি করুন

en: not published
bn: অপ্রকাশিত

en: Weight for @title
bn: @title এর ভর
