Real Estate Manager (1.0.2) - en to is translation catalogue (38 entries)

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Type
is: Gerð

en: Author
is: Höfundur

en: List
is: Listi

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Tungumál

en: Action
is: Aðgerð

en: Edit
is: Breyta

en: Reset
is: Endursetja

en: Weight
is: Vægi

en: Image
is: Mynd

en: Name
is: Nafn

en: settings
is: stillingar

en: Back
is: Til baka

en: Default
is: Sjálfgefið

en: View
is: Skoða

en: Updated
is: Uppfært

en: ID
is: Kenni

en: Created
is: Stofnað

en: All
is: Allt

en: Published
is: Birt

en: Filter
is: Sía

en: This field is required.
is: Nauðsynlegt er að fylla út þennan reit.

en: Ascending
is: Hækkandi

en: Descending
is: Lækkandi

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Authoring information
is: Upplýsingar um höfund

en: published
is: birt

en: Create new revision
is: Búa til nýja útgáfu

en: ‹ Previous
is: < Fyrri

en: Unpublished
is: Ekki birt

en: not published
is: ekki birt

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Last saved
is: Síðast vistað
