Real Estate Manager (1.0.4) - en to id translation catalogue (47 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Content
id: Konten

en: Type
id: Jenis

en: Author
id: Penulis

en: List
id: Daftar

en: Description
id: Deskripsi

en: Language
id: Bahasa

en: Action
id: Tindakan

en: Weight
id: Bobot

en: Image
id: Gambar

en: Name
id: Nama

en: settings
id: pengaturan

en: Back
id: Kembali

en: Default
id: Bawaan

en: View
id: Lihat

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Created
id: Dibuat

en: All
id: Semua

en: Published
id: Dipublikasikan

en: URL alias
id: Alias URL

en: This field is required.
id: Bagian ini harus diisi.

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Ascending
id: Menaik

en: Descending
id: Menurun

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Authoring information
id: Informasi penulisan

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: published
id: diterbitkan

en: Create new revision
id: Buat revisi baru

en: Changed
id: Berubah

en: ‹ Previous
id: ‹ Sebelumya

en: Next ›
id: Selanjutnya ›

en: Unpublished
id: Tidak dipublikasikan

en: not published
id: tidak diterbitkan

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
id: Anda yakin ingin menghapus revisi %revision-date?

en: Available
id: Ketersediaan

en: Building
id: Bangunan

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Delete earlier revision
id: Hapus versi sebelumnya

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Weight for @title
id: Bobot @title

en: Last saved
id: Terakhir disimpan

en: Not saved yet
id: Belum disimpan

en: Whether a new revision should be created by default
id: Apakah revisi baru harus dibuat secara default
