Real Estate Manager (1.0.5) - en to cy translation catalogue (34 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Content
cy: Cynnwys

en: Type
cy: Math

en: Author
cy: Awdur

en: List
cy: Rhestr

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Language
cy: Iaith

en: Edit
cy: Golygu

en: Reset
cy: Ailosod

en: Weight
cy: Pwysau

en: Image
cy: Delwedd

en: Name
cy: Enw

en: settings
cy: gosodiadau

en: Default
cy: Diofyn

en: View
cy: Gweld

en: Updated
cy: Newidwyd

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: All
cy: I gyd

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Filter
cy: Hidlydd

en: This field is required.
cy: Mae'r maes yma'n ofynnol.

en: Configuration
cy: Ffurfweddiad

en: Ascending
cy: Esgynnol

en: Descending
cy: Disgynnol

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Authoring information
cy: Awduro gwybodaeth

en: published
cy: wedi ei gyhoeddi

en: Create new revision
cy: Creu adolygiad newydd

en: not published
cy: heb ei gyhoeddi

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
cy: A ydych yn sicr eich bod eisiau dileu diwygiad o %revision-date?

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen

en: Delete earlier revision
cy: Dileu diwygiad cynharaf
