Real Estate Manager (1.0.6) - en to hi translation catalogue (31 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Content
hi: सामग्री

en: Type
hi: प्रकार

en: Author
hi: लेखक

en: List
hi: सूची

en: Description
hi: उल्लेख

en: Language
hi: भाषा

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Weight
hi: मान

en: Name
hi: नाम

en: settings
hi: सेटिंग्स

en: Back
hi: वापस

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: View
hi: देखें

en: Updated
hi: अद्यतित

en: ID
hi: आईडी

en: Created
hi: निर्मित

en: Published
hi: प्रकाशित

en: URL alias
hi: यूआरएल उपनाम

en: This field is required.
hi: यह फील्ड जरूरी है

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Authoring information
hi: संलेखन जानकारी

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: published
hi: प्रकाशित

en: Create new revision
hi: नए संशोधन बनाएँ

en: Plugin
hi: प्लगइन

en: Changed
hi: बदल गया

en: not published
hi: अप्रकाशित

en: Delete earlier revision
hi: पुराना संशोधन मिटाएँ

en: Weight for @title
hi: @title के लिए वजन
