React Admin UI (8.x-1.0-alpha1) - en to hr translation catalogue (15 entries)

en: Operations
hr: Operacije

en: Type
hr: Vrsta

en: Date
hr: Datum

en: Reset
hr: Poništi

en: Message
hr: Poruka

en: No log messages available.
hr: Nema poruka u zapisniku.

en: Icon
hr: Ikona

en: User
hr: Korisnik

en: Page
hr: Stranica

en: Filter
hr: Pročisti

en: Severity
hr: Ozbiljnost

en: Desc
hr: Silazno

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Recent log messages
hr: Nedavne poruke zapisnika

en: Asc
hr: Uzlazno
