React Admin UI (8.x-1.0-alpha2) - en to bn translation catalogue (7 entries)

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Type
bn: টাইপ

en: Date
bn: তারিখ

en: Message
bn: বার্তা

en: No log messages available.
bn: কোন লগ বার্তা নেই।

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Filter
bn: ফিল্টার
