React Admin UI (8.x-1.0-alpha2) - en to fr translation catalogue (18 entries)

en: Operations
fr: Actions

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: No log messages available.
fr: Aucune entrée du journal n'est disponible.

en: Icon
fr: Icône

en: User
fr: Utilisateur

en: Filter
fr: Filtrer

en: Severity
fr: Importance

en: Sort by
fr: Trier par

en: ‹ Previous
fr: ‹ Précédent

en: Next ›
fr: Suivant ›

en: Offset
fr: Décalage

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Recent log messages
fr: Entrées récentes du journal

en: Master
fr: Principal

en: REST export
fr: Export REST
