React Admin UI (8.x-1.0-alpha3) - en to uk translation catalogue (24 entries)

en: Operations
uk: Операції

en: Type
uk: Тип

en: Date
uk: Дата

en: Reset
uk: Скинути

en: Message
uk: Повідомлення

en: No log messages available.
uk: Повідомлення в журналі відсутні.

en: Icon
uk: Іконка

en: User
uk: Користувач

en: Page
uk: Сторінка

en: Filter
uk: Фільтр

en: Severity
uk: Важливість

en: Desc
uk: Спад

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: ‹ Previous
uk: ‹ Попередня

en: Next ›
uk: Наступна ›

en: Offset
uk: Зміщення

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: Recent log messages
uk: Останні записи журналу

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: REST export
uk: REST-експорт
