React Admin UI (8.x-1.0-alpha4) - en to pt translation catalogue (24 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: Date
pt: Data

en: Reset
pt: Redefinir

en: Message
pt: Mensagem

en: No log messages available.
pt: Nenhuma mensagem de registro disponível.

en: Icon
pt: Ícone

en: User
pt: Usuário

en: Page
pt: Página

en: Filter
pt: Filtrar

en: Severity
pt: Severidade

en: Desc
pt: Decrescente

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: ‹ Previous
pt: ‹ Voltar

en: Next ›
pt: Avançar ›

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: « First
pt: « Primeiro

en: Last »
pt: Último »

en: Recent log messages
pt: Mensagens recentes do registro

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: REST export
pt: Exportação REST
