React Admin UI (8.x-1.0-alpha4) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: Operations
id: Operasi

en: Type
id: Jenis

en: Date
id: Tanggal

en: Message
id: Pesan

en: No log messages available.
id: Tidak ada pesan log yang tersedia.

en: Icon
id: Ikon

en: User
id: Pengguna

en: Page
id: Halaman

en: Severity
id: Keparahan

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: ‹ Previous
id: ‹ Sebelumya

en: Next ›
id: Selanjutnya ›

en: Offset
id: Letak

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Recent log messages
id: Pesan log terbaru

en: Asc
id: Urutan turun
