React Admin UI (8.x-1.0-alpha2) - en to tr translation catalogue (24 entries)

en: Operations
tr: İşlemler

en: Type
tr: Tip

en: Date
tr: Tarih

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Message
tr: İleti

en: No log messages available.
tr: Kayıt mesajı yok.

en: Icon
tr: Simge

en: User
tr: Kullanıcı

en: Page
tr: Sayfa

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Severity
tr: Önem derecesi

en: Desc
tr: Azalan

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: ‹ Previous
tr: ‹ Önceki

en: Next ›
tr: Sonraki ›

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Recent log messages
tr: Son günlük iletileri

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: REST export
tr: REST dışa aktarma
