React Calendar (2.0.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (8 entries)

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: Your changes have been saved.
fa: تغییرات شما ذخیره شد.

en: Month
fa: ماه

en: Calendar
fa: تقویم

en: Day
fa: روز

en: Default view
fa: نمای پیش‌فرض

en: Date/Time
fa: تاریخ / ساعت

en: About
fa: درباره
