React Calendar (8.x-1.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (10 entries)

en: Save configuration
ru: Сохранить конфигурацию

en: Your changes have been saved.
ru: Ваши изменения были сохранены.

en: Month
ru: Месяц

en: Calendar
ru: Календарь

en: Week
ru: Неделя

en: Day
ru: День

en: Default view
ru: Представление по умолчанию

en: Date/Time
ru: Дата/Время

en: Date field
ru: Поле даты

en: About
ru: Информация
