React Calendar (8.x-1.0-alpha2) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: Your changes have been saved.
it: Le modifiche sono state salvate.

en: Month
it: Mese

en: Calendar
it: Calendario

en: Week
it: Settimana

en: Day
it: Giorno

en: Default view
it: Vista predefinita

en: Date/Time
it: Data/Ora

en: Date field
it: Campo data

en: About
it: Informazioni
